Mé zcela nekouzelné já

12. února 2008 v 21:36 | Mixie |  Občasníček


Jméno: Martina
Přezdívka: Mixie
Datum narození: 11. 2. 1991 (v půl osmé ráno a bylo pondělí :))
Bydliště: Tak já to teda řeknu - Česká republika (ok, zastrčte ty mačety, liberecký kraj… Ale víc už vážně neřeknu! :))
Poznámka: Bydlím v rodinném domku s rodiči a jedním otravným devatenáctiletým bratrem, bohužel jen jedním kocourkem, v blízké době doufám, že i se psem, v něčem, co by se dalo nazvat jako rybník, máme kolem 200 pstruhů a ještě máme asi 20 slepic + 1 kohouta… Náš domek je ze tří stran obklopen lesem, přes louku je malý židovský hřbitov a nad ním kostel se starým a novějším hřbitovem… Prý je tam pochováno přes 11 000 lidí… Ale nikdy se tam bohužel nestalo nic podivuhodného ani nijak zajímavého, škoda :(.
Do školy vycházím v sedm, chodím na obchodní akademii, kde mě to doopravdy nebaví a dost vážně přemýšlím o tom, že to zabalím, jenže abych byla potom v prváku a bylo by mi osmnáct?? To zase ne… Holt to ty čtyři roky nějak překlepu a pak hurá do Prahy na filosofickou… Žurnalistiku… I když tam je velký převis, takže dumám i nad Českými Budějovicemi… Mno ale to je ještě daleko.

---

Výška: 179 cm
Váha: 61 kg (ale tohle je samozřejmě proměnlivé…:))
Míry: Nevím a popravdě mi jsou totálně ukradený…
Vlasy: Polodlouhé, drsné, husté a úplně na nic… Vlní se, a když je vyžehlím, stačí dvakrát pohodit hlavou a jsou zpátky tak, jak být nemají :( Barva asi tmavě hnědá.
Poznámka: Nejvíc se asi setkávám s tím, že mi lidé říkají, jak jsem vysoká a hubená, holky ve třídě s oblibou říkají, ať se jdu najíst, ale můj názor je, že jsem normálně hubená. Neomezuji se v jídle, když mám na něco chuť, prostě si to dám a omezím něco jiného… Je pravda, že jím nepravidelně, ale snažím se s tím něco dělat. Celkově jsem se svojí postavou jakž takž spokojená, i když by to mohlo být určitě lepší. O obličeji nic neříkám, kdyžtak se jukněte do Galerie. Není to obličej modelky. Navíc mám brýle a s pletí to taky není nejlepší, jenže mám onemocnění štítné žlázy, takže mi blázněj hormony…:( Ale zastávám názor, že to mohlo být ještě horší. Musím být ráda za to, co mám a ne se utápět ve smutku za to, co nemám.

---

Povaha a celková psychika: Tady to bude dost dlouhé. Víte, už odmalička jsme bydleli na takové "samotě", všechny děti byly až na druhé straně města, takže jsem vyrůstala prakticky sama se svým bráchou. Odpoledne a podvečery jsem trávila sama v lese, kde jsem si hrála, lezla po stromech, všechno zkoumala, a když už jsem nemohla být venku, zalezla jsem do postele s knížkou. Často jsem si četla a o všem, co jsem nechápala, jsem diskutovala s mamkou. Ta mi vše vysvětlovala, takže jsem vždy byla na svůj věk trošičku vyspělejší.
Jenže také tu byly stinné stránky. Kvůli té dětské samotě se ze mě stal introvert. Špatně se seznamuji, než si dokážu s někým nenuceně povídat, musím ho pořádně poznat, jenže v tom je ten problém, protože jak se seznámit s člověkem, když si s ním nejste schopný povídat?
Trpím melancholickými náladami. Třeba jeden den vstanu a jsem taková zvláštně šťastná, mám prostě dobrou náladu. Jenže častěji mívám takové dny, kdy na každého štěkám a nejradši bych celý den nepromluvila. Mezi lidmi své věkové kategorie jsem bohužel neprůbojná a ne moc komunikaticní. Ale mezi dospělými lidmi (třeba učitelé) se dokážu klidně rozpovídat, diskutovat apod. Poslední dobou to ale bylo lepší, našla jsem si bezvadné kamarády a utvořili jsme takovou mini partičku. Jenže jsme se nějak rozdvojili či co… A prostě to už není ono.
Ano, párkrát jsem své problémy řešila radikálněji, což mi připomínají jizvy na rukou, které jsem sváděla na dovádivé koťátko. Díky bohu je tomu konec.
Tohle se mi nepíše lehko, ale možná jistá "kvalita" toho, co píšu, pramení právě z mé osamělosti v dětství a taky z toho, že má maminka mi až do třetí třídy opravovala všechny domácí úkoly, hlavně z češtiny. Já jsem si pak vždy zapamatovala, kde má být jaké i/y apod., jen jsem nikdy nevěděla proč. Diktáty jsem měla vždycky za jedna, ale jazykové rozbory stály za velký … velkou trojku:).
Jsem ale velký cholerik. Ono je to složitější, jelikož (teď budu citovat svou kamarádku) jsem moc hodná a nikoho neodmítnu. Pro každého jsem taková vrba (ale ne mlátička :)), jenže já jsem bohužel taková, že sama se nedokážu nikomu svěřit… Doopravdy mě zná jen jeden človíček, s kterým se bohužel teď ale moc nevídám…:( Nemůžu prostě přijít a říct, co mě trápí. Všechno dusím v sobě a své pocity vypisuju do povídek a básní. Jenže jak v sobě nosím tolik problémů druhých, jak to v sobě všechno mám a přemýšlím nad tím, často jsem taková zádumčivá a smutná a pak stačí jen kapka a vybouchnu. Bohužel tím jsem už pověstná.
Takové výbuchy, opravdové zkraty, jsem měla asi třikrát nebo čtyřikrát… To tady ale nechci popisovat.
Světlé stránky si na mě musí každý najít sám. Spousta lidí o mě ale říká, že jsem pohodová, smíšek, trhlá apod…

---

Hříchy mládí: Mno jsem zvědavá, co jste si pod tímhle názvem představili. Chci tady mluvit o mém kouření. Nyní kouřím něco málo přes rok… Vždy jsem byla proti kouření, jelikož u nás kouří celá rodina, dokonce můj bratr může kouřit doma už od osmé třídy a mě to vždycky nehorázně štvalo… Takže kouřím, ale neřekla bych, že jsem na tom kdo ví jak závislá, kdybych doopravdy chtěla, můžu přestat, ale já prostě nemám důvod.
Taky mě štve, že se sem tam opiju. Mno jasně, jsem mladá holka, a co dělají mladí lidé, když je nuda? Správně, jdou chlastat. Tak jen abyste věděli, že v tom nejste sami.
A drogy? Měla bych to sem psát? A já to napíšu, jedinou drogu, vyjímaje cigaret, co jsem kdy okusila, byla tráva. A jednou jsem klukům pomáhala sbírat houbičky. Ale na ty jsem se už nějak vykašlala. Naposledy jsem hulila… Myslím, že v prosinci na diskotéce a řeknu vám, bylo mi z toho tak strašně špatně, že od té doby už ne a ani už nechci…

---

Oblíbené: Samozřejmě že čtení a psaní (o psaní až později). Momentálně je mým nejoblíbenějším spisovatelem Stephen King, jehož knížky miluju! Přečetla jsem jich spoustu a mnoha jsem se nechala inspirovat. Líbí se mi jeho styl, jeho šílené představy, pokud to nevíte, podle jeho knih bylo natočeno docela dost hororů a thrillerů. Pak mám samozřejmě ráda J. K. Rowlingovou a její sérii HP. Nejvíc se mi líbí asi pětka a šestka, ale musím se přiznat, že jsem je naposledy četla… Mno je to už dávno :).
Žánrově jsem prostě na horory, ráda si přečtu sci-fi, fantasy (četla jsem i J. R. R. Tolkiena, Hobita, Pána prstenů, Sillmarilion… Ale až po filmu, takže se musím přiznat, že nejsem kdoví jaká fanynka PP)
Strašně ráda koukám na filmy a seriály. Miluju Červeného Trpaslíka (kdo zná, taky je vaše nej postava Rimmer? :)) Pak mám ráda Futuramu, která bohužel ještě u nás není, Simpsonovi, sérii HP (musíte uznat, že některé efekty jsou perfektní), filmy od Tima Burtona, kterého jsem ale bohužel objevila až nedávno, všechny díly Bláznivé střely, parodie na filmy, Pianistu, Zachraňte vojína Rayena, Bratrstvo neohrožených, Blade, Transformers, Prison Break, Dr. House, Zelená míle, Stargate, M*A*S*H, a prostě spoustu dalšího, nechtějte to po mě všechno vyjmenovat prosím! :)
Pánové:Derren Brown (iluzionista), Leslie Nielsen (komik), Johnny Depp (úžasný charismatický herec), Adrien Brody (opět herec s obrovským charisma), Alan Rickman (tady nebudu nic dodávat :)), Joaquin Phoenix (herec, např. Gladiátor), Anthony Hopkins (Hannibale, má lásko! :)), Tom Hanks (pan herec), John Cusack (opět herec, třeba fil 1408), Alan Alda (nezapomenutelný Hawkeye) a nyní se nemůžu na další vzpomenout, takže to budu muset později dopsat.
O ženách psát nebudu, na herečky totiž moc nekoukám :).
Muzika: Možná díky vlivu svého o dva a půl roku staršího bráchy jsem spíše na tu drsnější hudbu. Ráda poslouchám SOAD, KORN, Within Temptation, Nigtwish, Radůza, Petr Hapka, Evanescence, Marpo, nějaký ten "dramec" apod... Vlastně jsem taková všestranná co se hudby týče...
Ostatní: Miluju kočičky a nepohrdnu ani pejsky, strašně moc bych chtěla fotit, protože trpím jistou duševní poruchou, která se vyznačuje tím, že mám dojem, že mám něco jako "cit pro fotky" nebo nevím jak to nazvat :). Ráda si přečtu povídky ostatních, a poslední dobou jsem nějak zblázněná do slash, moji oblíbenou dvojicí je SS/HP a SS/AF (já vím, úchyl, úchyl, úchyl :)). Ráda se obléknu elegantně, ale nejradši mám takový styl, ve kterém se cítím uvolněně.
Zajímám se o nejrůznější záhady, nevysvětlitelné události, konspirační teorie atd… Dokonce jsme s kamarádkou pořídili takovou zajímavou fotečku... Opravdu zajímavou… Pokud bude zájem, mohla bych o tom napsat víc, ale teď to sem nepatří.
Ráda spím, ale poslední dobou to vychází tak, že chodím spát tak v půl jedné ráno a v šest stávám… Zvláštní, ale vyhovuje mě to.
Nebudu zde vypisovat, co mám ráda za pití a jídlo, to je myslím zbytečné a nudné…

---

Mé psaní: První povídku jsem napsala asi v sedmé třídě. Kámoška totiž tvrdila, že se jí zdá něco jako sen na pokračování, každý den mi ho dovyprávěla a já ho psala. Stejně jsem jí to nikdy nevěřila, že se jí to doopravdy zdá, ale proč ne? Na té hrůze, čemu teď říkám povídka, má to 25 stránek a je to jedním slovem strašné, jsem sin ale vybrousila svůj styl a díky tomu jsem začala psát dál a konečně zjistila, co chci jednou v životě dělat - spisovatelku :). Jinak povídka se jmenuje Sen, je o tom, jak dvojice holek začne chodit s Danielem Radcliffem a jeho kamarádem, který vypadal úplně stejně jako Dan :). Ještě ji mám, a kdybyste si chtěli přečíst něco opravdu hrozného, možná ji sem hodím.
Můj dík vlastně patří JKR, bez ní bych nikdy nezačala psát. Děkuju vám, Jo! :) Postupem času jsem se od HP odpoutala, i když se teď k němu vracím, a dlouhý čas jsem psala hlavně povídky. Až nedávno jsem začala psát i básně. Do svých děl vkládám hodně ze sebe, své zážitky, pocity, bolístky apod… A proto je moje tvorba tak depresivní a mě to mrzí :(. Ale poslední dobou konečně píšu i trochu veselejší věcičky, i když k tomu nemám moc důvodů, ale to nevadí.


Tak to bude asi všechno. Nevím, co bych měla k sobě ještě napsat. Ale myslím, že vám budou tři a něco stránky bohatě stačit, nebo snad ne? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Catherrina Catherrina | Web | 12. února 2008 v 22:46 | Reagovat

Hernajs holka, jakto, že jsi mi tak podobná?:)

Teda, samozřejmě, že se lišíme, ale v tom článku jsem našla hodně věcí, který bych mohla napsat i já o sobě.

JInak, ano, Rimmer je nejlepší postava, ale kocour je taky super!=)

Knížky S. Kinga jsou dobré, ale já viděla víc filmů. Třeba Dům v růžích se mi líbil...

Within temptation, Evanescence a Nightwish máme taky společný, lásku k záhadám, taky miluju kočky, psy a vůbec všechny zvířata.:D

Jsem taky introvert, mám ráda skoro tytéž herce, filmy od T. Burtona, ráda spím...

Není to divný?:)

2 Mixie Mixie | Web | 12. února 2008 v 22:48 | Reagovat

Ne, Cat, to bude osud.... :))

Jinak tě ovdivuji, že si byla schopá si to přečíst! :)))

3 Mixie Mixie | Web | 12. února 2008 v 22:49 | Reagovat

*obdivuji a schopná, kurnik nějak mi to po tom vyčerpávajícím článku nemyslí...:)

4 LUCKILY LUCKILY | E-mail | Web | 12. února 2008 v 23:41 | Reagovat

Podejme si ruky Mixie=) Já mám pocit, že jsem ti děsně podobná...

Taky mám onemocnění štítný žlázy. Miluju doktora house, zelenou míli, simpsonovi, a spoustu věcí co ty. No, jenom bydlim v paneláku... A nightwish? supeer!

Ale Čechomorem nepohrdnu=)

5 Mixie Mixie | Web | 12. února 2008 v 23:57 | Reagovat

páni.... my jsme vážně trojka holky:)))

ale tak podobnost s oblíbenými věcmi bych nebrala zas tak vážně, jelikož vlastně všechno, co jsem vyjmenovala, je teď dost populární... v tomhle bych se shodla asi s hodně lidma....

ale brejličkové trio je brejličkové trio:)

6 LUCKILY LUCKILY | E-mail | Web | 13. února 2008 v 0:35 | Reagovat

špim dobrou=)

7 Catherrina Catherrina | Web | 13. února 2008 v 11:10 | Reagovat

Brejličkové trio je nejlepší!=)

8 Mixie Mixie | Web | 13. února 2008 v 11:48 | Reagovat

Jo! :) Brejličky, brejličky, co to zvoní v nich? :)))))

Luc, tak brzo? Já šla spát až v jednu, jsem si četla Kinga... Ale zase já nechodím do školy, mno....:)

9 Catherrina Catherrina | Web | 13. února 2008 v 13:19 | Reagovat

Já nechodím do školy a stejně chodím spát v jedenáct. Je ale pravda, že pak ještě tři hodiny čučím do stropu a nemůžu usnout...=)

Nemáte někdo zaručenou metodu, jak usnout? Já můžu bejt unavená sebevíc a stejně neusnu. Asi se mi bouří mozek...:)

10 Vallie Vallie | Web | 13. února 2008 v 13:48 | Reagovat

No jo, nevím, co sem mám napsat, protože se nechci opakovat. Nebudu psát, že jsem se v tomto článku také poznávala, napíšu, že HOLKY Z BREJLIČKAMA JSOU NEJLEPŠČÍ!!! (Já taky mám:DDD)

11 Mixie Mixie | Web | 13. února 2008 v 14:02 | Reagovat

brejličková čtyřka :)))

12 LUCKILY LUCKILY | E-mail | Web | 13. února 2008 v 18:40 | Reagovat

Catherrina: recept? nemám, ale zaručeně vím, že neusneš, když ti někdo zazvoní na dveře v půl jedný, když jsi doma sama... to pak čumíš do stropu a klepeš se, když chceš jít na záchod...

13 LUCKILY LUCKILY | E-mail | Web | 13. února 2008 v 18:43 | Reagovat

Jinak Mixie=) Já so nemůžu dovolit chodit spát moc pozdě=) Ve škoole usínám, ne že by mi to vadilo, jen se mi všichni gebí, jak mi vždycky klesne hlava:D Dneska na dějáku se mi zdálo, že mě někdo začal lechtat a já jsem zakřičela a probudila se:D Ale třeba na Matice, češtině a příroďáku si nemůžu dovolit usnout=) Proto nemůžu chodit spát ve tři jako o víkendu...

14 Mixie Mixie | Web | 13. února 2008 v 19:34 | Reagovat

já nevím proč ale já stejně málokdy usnu před půlnocí.... ale docela mi to vyhovuje. ve škole jsem ale ještě nikdy neusnula:) jenom jednou na zbožíznalství jsem klimbala a úplně jsem se slyšela, jak maličko pochrupávám :))

15 LUCKILY LUCKILY | E-mail | Web | 13. února 2008 v 20:50 | Reagovat

tyjo mě němčinářka seřvala, když jsem usnula:D:D:D:D Já jsem z toho měla takovej šok, že jsem se rozbrčela. Tak šíleně jsem se lekla! Spim a nejdednou! ,,HLADOVÁ, TY SI ZE MĚ DĚLÁŠ UŽ SRANDU NE?'' Bože to bylo hrozný!

16 Catherrina Catherrina | Web | 13. února 2008 v 22:08 | Reagovat

Upřímnou soustrast! Já když jsem jednou usla ve škole, tak mě probudil křik ředitelky - máme jí na matiku - tak neuvěřitelnej ječák jsem dlouho neslyšela. Od té doby už jsem snad nikdy neusla, protože se mi z představy, že mě ta fůrie zase vzbudí ježily vlasy na hlavě...

Jinak Luckily, kdo ti proboha klepe na dveře v půl jedný v noci?

Mě se jednou zdálo, že někdo strašlivě dlouho zvoní a když jsem otevřela, tak tam stál nějakej nechutnej zakrvácenej chlap, usmál se a řekl "Pozor!". Strašně jsem se lekla a probudila se a pak zazvonil zvonek.... Byl to táta - musel jet něco vyřídit do práce a přijel ve dvě v noci. Naštěstí mu šla otevřít mamka, protože mě by z postele nedostali!=)

17 Mixie Mixie | Web | 13. února 2008 v 22:11 | Reagovat

holky teda horor... u nás někdo po půlnoci zvonit... bylo by to dost divný, páč kdo by sem chodil... jsme docela daleko od "civilizace"...

18 Catherrina Catherrina | Web | 14. února 2008 v 9:46 | Reagovat

Co ty víš, třeba bude zejtra potřebovat nějaká mrtvola mlíko do kafe...=))

19 Mixie Mixie | Web | 14. února 2008 v 10:01 | Reagovat

hahaha strašně vtipný....:))

jsem dneska v noci nemohla usnout a ta jsem šla ve čtyři ráno na kompa... a my máme na chodbě to pohybové čidlo, jenže všichni spali...

mno a pak se najednou rozsvítilo. Strašně jsem se lekla a až po sto úderech srdce za deset sekund jsem si uvědomila, že to je jen kocour, co se vydal na procházku :)

20 Catherrina Catherrina | Web | 14. února 2008 v 10:51 | Reagovat

Tak to bych nechtěla...

Nám náš kocour (když jsme ho ještě měli - potom zdrhnul), rozsvěcel světlo na chodbě. Vždycky jsme přišli domů a bylo rozsvíceno. Nakonec jsme přišli na to, že si vyskočí na skříň a otírá se o vypínač, takže si rozsvítí, šikulka...:)

21 Grey lady Grey lady | Web | 16. února 2008 v 14:06 | Reagovat

Mixie, já jsem asi našla příbuznou. Vážně, tolik věcí podobných, to snad ani není normální!

I já mám brejle. =P

22 Mixie Mixie | Web | 16. února 2008 v 15:29 | Reagovat

:)))

Brejličky vládnou světu :D

23 mardom mardom | Web | 17. února 2008 v 10:47 | Reagovat

Tak s těmi brejličkami se taky přidám, jinak v něčem se vidím, v něčem ne (už nestuduju, ale mám za sebou obchodku, jméno mám stejné, co se týče oblíbených věcí, tak je to půl na půl, ale hlavně jsem extrovert :-D )

24 Mixie Mixie | 17. února 2008 v 11:50 | Reagovat

čím to je, že většina lidí točící se kolem ff nosí brejle...? :D

25 mardom mardom | Web | 17. února 2008 v 12:57 | Reagovat

To kdybychom věděli :-D, ale já jich znám i dost bez brýlí.

26 Miraella Miraella | Web | 17. února 2008 v 19:36 | Reagovat

Tak mi to nedalo a chtěla jsem se o tobě dozvědět něco víc... :))

Zjistila jsem, že jsi starší, asi o dvacet centimetrů vyšší, o dost zkušenější a musím uznat, že nějaké z tvých zkušeností bych raději zažít nechtěla... Přiznávám bez mučení, že mi připadáš jako hodně zajímavá osoba... Potěšil mě tvůj sklon k úchylnosti, který jsi tam zmínila..:)) Nejsem sama, jupí!

V hudbě se s tebou docela shoduju, právě tu div netančím vítěznou sambu nad tím, že máš ráda Petra Hapku. Sama se od něj už nějakou dobu pokouším hrát písničku na klavír a předtím jsem jich několik hrála ze zpěvníku. Není on prostě úžasný? :-)

Shledávám svoje nedostatky v literatuře. Něco mi říká, že bych měla zajít do knihkupectví a porozhlédnout se po Kingovi. Jestli právě čtení jeho knih ti dodalo tak skvělý styl psaní, taky bych se tím ráda nadopovala:-D

Inrovertní cholerička, ach, jak to lahodí mým uším... Že by mi někdo nastolil zrcadlo? Na druhou stranu bych řekla, že mám menší problémy navazovat kontakty a když se rozkecám, jsem k nezastavení... ha, to by člověk neřekl po těch mých kilometrových komentářích:D Radši už budu mlčet, v čem se shodujeme, ještě bych tě vyděsila:D A nejlíp udělám, když budu mlčet úplně, takže mlčim.

...mlčim...

...mlčim...

...stále ještě mlčim...

Pokud si tenhle monstrózní a neskutečně otravnej komentář přečteš, nepřehlédni prosím tuhle otázku - Ten překrásnej layout, co tu máš, si dělala sama??? * brada jí padá na zem a kutálí se daleko, předaleko... *

27 Mixie Mixie | 17. února 2008 v 20:25 | Reagovat

Miluju monstrozní a neskutečně otravné komentáře!! Jinak design dělala Blanch, já bych to nikdy nedokázala!! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama