"Sny" pro Vallii

2. února 2008 v 10:53 |  Speciál
Pro Vallii. Trochu komedie. Na konci mírně smutné. Snad se to bude líbit... :)

Jednou se takhle Frodo Pytlík vracel z hospody "U Kočičích oušek". Motal se po silnici, narážel do plotů, padal do trávy a zase se zvedal na nohy. Ústa mu drkotala zimou, jelikož se ochladilo na mínus dvacet stupňů, což bylo v Kraji dost neobvyklé. Vždy zde přece vládlo příjemně teplé počasí, dokonce i v zimě nepadaly teploty pod mínus deset stupňů.
Náhle se před ním zjevila postava v dlouhém černém otrhaném plášti. Za sebou vedla koně, jemuž temně zasvítily oči. Frodo škytnul a zastavil se. Chvíli si přítomnou postavu měřil a nepostřehl nebezpečí, které mu od neobvyklé noční návštěvy hrozilo. Hlasitě škytnul.
"Až chytnu vlka, tak z něho udělám ovečku!" zařval na příchozího Frodo. Nazgul se zastavil, chvíli váhal, zda se mu to jen nezdá, ale pak pustil otěže koně a vrhl se na malého Hobita. Nazgulovy pařáty se už už dotýkaly Frodova krku, když v tu…
"Vstávej Haldire, musíš do školy!"
"Já ještě nechci, mami! Jsem měl takovej krásnej sen! Proč si mě budila?!" stěžoval si malý nazgulek a naštvaně se posadil na tvrdé posteli z kamení. Kápě mu spadla a odhalila jeho holou černou lebku a prázdné oční důlky. Přestože neměl obočí, nic, čemu by se dalo říkat mimika, přesto se dalo z jeho obličeje vyčíst, že má velice pokaženou náladu.
Po vyčištění ústní dutiny (nazgulové totiž nemají zuby) kvalitním "Močůvka alá nechutným bahnem nešetříme!" (dva za cenu jednoho) a po velmi chutné snídani z červů a ještěrek mu maminka připomněla, že za deset minut pro něj přijede školní vlk. Ještě zavolala tátovi nazgulovy, aby opravil sousedův napůl zbořený komín, a už vyháněla malého Haldira. (Popravdě spěchala za svým milencem na domluvený tenis, ale to je jen detail.)
Malý nazgulek se šoural na hlavní silnici, po které už uháněli děti na svých vlkách do školy. Neměl rád tyto ranní projížďky. Jeho rodina byla chudá a jeho vlastní vlk… Mno, řekněme, že vozil nejen malého Haldira, ale také Haldirova otce a otce jeho otce… Připadal si jak jehla v kupě sena, maličká, bezvýznamná. Aspoň že měl své sny… Sny, ve kterých se vždy proslaví zabitím toho malého hnusného hobita…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vallie Vallie | Web | 2. února 2008 v 13:53 | Reagovat

No, je to šílený, to jo, ale podle těch slov, který jsem ti zadala to nemohlo být jinačí:DDD

2 Catherrina Catherrina | E-mail | Web | 4. února 2008 v 8:24 | Reagovat

Moc hezký! Takový správně praštěný!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama